Prorektorzy PG na kadencję 2016–2020 wybrani

Znamy nazwiska osób, które w nadchodzącej kadencji będą współpracować z nowym rektorem w zakresie zarządzania uczelnią. 13 kwietnia br. Uczelniane Kolegium Elektorów PG wybrało czterech prorektorów. Obowiązki obejmą oni 1 września 2016 r.

 

Grono prorektorów Politechniki Gdańskiej w nowej kadencji przedstawiać się będzie następująco:
– prof. dr hab. inż. Janusz T. Cieśliński, prof. zw. PG – prorektor ds. organizacji;
– prof. dr hab. Piotr Dominiak, prof. zw. PG – prorektor ds. internacjonalizacji i innowacji;
– dr hab. inż. Marek Dzida, prof. nadzw. PG – prorektor ds. kształcenia i dydaktyki;
– dr hab. inż. Janusz Smulko, prof. nadzw. PG – prorektor ds. nauki.

Prorektorzy zostali wybrani podczas zebrania wyborczego Uczelnianego Kolegium Elektorów, które odbyło się w Auli PG. Uczestniczyło w nim 128 ze 135 elektorów, którzy oddali 125 ważnych głosów. Na początku rektor elekt, prof. Jacek Namieśnik, dokonał krótkiej prezentacji kandydatów na prorektorów. Zapowiedział też, że szczegółowy opis obowiązków każdego z prorektorów przedstawi już wkrótce, po odbyciu zaplanowanych na najbliższy czas rozmów.

Wszystkie wskazane przez rektora elekta kandydatury uzyskały akceptację UKE. Oficjalny wynik wyborów podała Uczelniana Komisja Wyborcza.

Prof. dr hab. inż. Janusz T. Cieśliński, prof. zw. PG z Wydziału Mechanicznego (życiorys dostępny tutaj) uzyskał w głosowaniu poparcie 107 elektorów.

Prof. dr. hab. Piotra Dominiaka, prof. zw. PG z Wydziału Zarządzania i Ekonomii, poparło w wyborach 89 elektorów. Biogram prof. Dominiaka znaleźć można tutaj.

Dr hab. inż. Marek Dzida, prof. nadzw. PG, na którego oddano 114 głosów, związany jest z Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa. W obecnie trwającej kadencji (od 2012 r.) pełni funkcję prorektora ds. kształcenia. Jego życiorys dostępny jest tutaj.

Dr hab. inż. Janusz Smulko, prof. nadzw. PG z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, otrzymał 99 głosów. Informacja o nowym prorektorze dostępna jest tutaj.


dostarczył infoWire.pl

Authors
Top