Dwie polskie studentki w finale prestiżowego konkursu Invent a New Future Challenge 2016

Aneta Czajkowska oraz Angelika Czerwińska znalazły się w gronie finalistów konkursu Invent a New Future Challenge 2016, organizowanego przez jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie – 3M. W lipcu będą reprezentować nasz kraj na międzynarodowych zawodach w Stanach Zjednoczonych.

Konkurs Invent a New Future Challenge to wyjątkowa szansa, by rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku, wśród ludzi, którzy łączą pasję i kreatywność z najnowszymi technologiami. Wiedzą o tym Aneta Czajkowska,  studentka V roku Master Studies and Finance na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także Angelika Czerwińska, studentka Finansów i Rachunkowości na SGH, które wygrały krajowe eliminacje we Wrocławiu i za kilka miesięcy polecą do USA na wielki finał.

Przed częścią konkursową zostaliśmy oprowadzeni po zakładach produkcyjnych 3M, gdzie dowiedzieliśmy się jak szeroki zakres obejmuje to, czym zajmuje się ta firma. Następnie podzielono nas na zespoły, a naszym zadaniem było opracowanie strategii budowania wizerunku pracodawcy 3M dla określonych grup. Nie nastawiałam się na wygraną. Gdy wyczytano moje nazwisko byłam bardzo zdziwiona, tym bardziej, że był to pierwszy konkurs, w którym brałam udział w moim życiu – powiedziała Angelika Czerwińska

– Konkurs był bardzo zaskakujący – na początku nie wiedzieliśmy jak podejść do zadania, ale z czasem zaczęliśmy się docierać i proponować coraz lepsze rozwiązania. Przez cały konkurs byliśmy obserwowani i oceniani przez jury, więc liczyło się nie tylko to co pokażemy na prezentacji, ale także nasze umiejętności pracy w grupie. Myślę, że o mojej wygranej przesądziły doświadczenie konkursowe i cechy charakteru, takie jak umiejętność przewodzenia, odwaga w działaniu i pomysłowość. Dla każdego z nas było to cenne przeżycie– dodała Aneta Czajkowska.

Dwie finalistki z Polski już w lipcu dołączą do pozostałych 26 osób, wyłonionych z 13 krajów biorących udział w rywalizacji. O wygraną w konkursie Invent a New Future Challenge 2016, razem z Polkami będą walczyć także studenci z Turcji, Brazylii, Kanady, Chin, Japonii, Korei Południowej, Meksyku, Panamy, Arabii Saudyjskiej, Singapuru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii, czy też Stanów Zjednoczonych.

Finał odbędzie się w lipcu w siedzibie głównej 3M w St. Paul w Minnesocie w Stanach Zjednoczonych. Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy z Polski będzie propozycja etatu w 3M Service Center EMEA we Wrocławiu.

Już sam wylot i wizyta w Stanach Zjednoczonych jest dla mnie dużym przeżyciem, a czeka nas jeszcze zderzenie kulturowe oraz praca z ludźmi z całego świata. To będzie bardzo inspirujące doświadczenie – mówi Angelika Czerwińska.

– Rywalizacja z ludźmi z wielu krajów będzie dla nas nie tylko świetną zabawą i okazją do nawiązania relacji z nowymi, interesującymi ludźmi, ale także dużym wyzwaniem. Jestem przygotowana na finał w USA – jadę tam z pozytywnym nastawieniem i nadzieją na wygraną – zapowiada Aneta Czajkowska

Więcej szczegółów na temat konkursu Invent a New Future Challenge znajduje się na stronie internetowej http://www.3M.com/INF2016 oraz na Facebooku 3M Kariera.


dostarczył infoWire.pl

  • logo-invent-a-new-future-black.png
  • Aneta Czajkowska.jpeg
  • Angelika Czerwińska.JPG
Authors
Top