Poznaj technologię BIM poprzez wirtualne szkolenie od producenta marki Ytong

BIM to idea, która w ostatnich latach całkowicie odmieniła proces projektowy. Ta zaawansowana technologia wymaga jednak w Polsce wciąż popularyzacji i edukacji. Xella Polska, producent materiałów Ytong, Silka i Multipor przygotowała wirtualne szkolenie dotyczące BIM w formie popularnego kompendium wiedzy skierowanego do architektów, inżynierów, jak i studentów architektury.

Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, jako pierwszy producent materiałów ściennych w Polsce wkroczył w świat technologii BIM. W zeszłym roku firma przygotowała specjalną nakładkę Rev-X na Autodesk Revit, najpopularniejszy program wykorzystywany w technologii BIM.

Bycie prekursorem zobowiązuje. Xella Polska postanowiła nie tylko stworzyć nowoczesne narzędzie dla projektantów pracujących w technologii BIM, ale i rozpoczęła szeroką popularyzację samej idei zintegrowanego procesu projektowego. Ma temu służyć udostępniony na firmowym kanale na YouTubie – Ytong Silka Multipor Polska – cykl filmów szkoleniowych dotyczących podstaw BIM, pracy w środowisku Autodesk Revit, jak i nakładki Rev-X.

To pierwsze tego typu wirtualne kompendium wiedzy poświęcone BIM przygotowane przez producenta materiałów budowlanych w Polsce. Kilkanaście krótkich filmików pozwala poznać tajniki Building Information Model („modelu informacji o budynku”), jak rozwija się skrót BIM.

Ta metoda projektowa przedstawiona jest również na praktycznym przykładzie działania nakładki Rev-X. To samoinstalująca się biblioteka zawierająca wszystkie materiały Ytong, Silka i Multipor działająca w środowisku Autodesk Revit. Darmowa i intuicyjna w obsłudze nakładka pozwala projektantom na automatyczny dobór konkretnych materiałów i ich podgląd w modelu trójwymiarowym. Równolegle można wygenerować kosztorys, jak i przesłać zamówienie na zakup produktów do odpowiednich punktów dystrybucji.

Szeroki zakres zagadnień dotyczących BIM usystematyzowano i podzielono na tematy, którym odpowiada 14 krótkich filmów. Dzięki temu zainteresowani z łatwością znajdą interesujące ich zagadnienie.

Zobacz webinarium (w 14 częściach) dotyczące technologii BIM i nakładki Rev-X: https://www.youtube.com/watch?v=KiUVDCtq1tY&list=PL6pRgTR8ge1xo7AX614yPv5BMTiz-jF4B


dostarczył infoWire.pl

  • Ulotka Nakladka Rev-X 1-2016.pdf
  • Rev-X_Xella_Polska.jpg
  • Rev-X_nakladka_Ytong_Revit.png
Authors
Top