Idee Wiadomości branżowe

Dziewiąta europejska konferencja nt. sieci czujników bezprzewodowych, Trento, Włochy

Dziewiąta europejska konferencja nt. sieci czujników bezprzewodowych, Trento, Włochy
Event date: 2012-02-15 W dniach 15 - 17 lutego 2012 r. w Trento, Włochy, odbędzie się dziewiąta europejska konferencja nt. sieci czujników bezprzewodowych. Sieci czujników bezprzewodowych znajdują rozmaite zastosowania, np.
Event date: 2012-02-15 W dniach 15 - 17 lutego 2012 r. w Trento, Włochy, odbędzie się dziewiąta europejska konferencja nt. sieci czujników bezprzewodowych. Sieci czujników bezprzewodowych znajdują rozmaite zastosowania, np. w monitorowaniu warunków fizycznych i środowiskowych, tj. temperatury, hałasu, wibracji, ciśnienia, ruchu lub zanieczyszczeń. Sieć przekazuje następnie te dane do głównej lokalizacji. U podstaw rozwoju sieci czujników bezprzewodowych leżały zastosowania wojskowe, takie jak obserwacja pola bitwy. Obecnie tego typu sieci znajdują wiele zastosowań przemysłowych i konsumenckich, jak np. monitorowanie i kontrola procesów przemysłowych czy monitorowanie stanu maszyny. Wraz z dojrzewaniem gałęzi sieci czujników bezprzewodowych coraz szybciej pojawiają się nowe koncepcje projektowe, odkrycia doświadczalne i teoretyczne oraz zastosowania. Uczestnicy konferencji podejmą próbę rozpowszechnienia innowacyjnych pomysłów proponowanych przez naukowców z całego świata. Tematy przewidziane w programie konferencji: - projektowanie i implementacja sprzętu; - systemy operacyjne; - abstrakcje i narzędzia programowania; - protokoły i sieci komunikacyjne; - przetwarzanie informacji i sygnałów; - bezpieczeństwo i odporność na błędy; - prototypy, doświadczenia w terenie, systemy uruchamiania z testowaniem; - podstawowe granice i algorytmy teoretyczne; - nowe aplikacje; - obiekty współpracujące i ich zastosowanie.
Quality validation date: 2011-09-15
A to już wiesz?  Superkomputery pomogą w walce z Alzheimerem i Parkinsonem. HP stworzyło w tym celu zupełnie nową architekturę komputerową

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy