Wiadomości branżowe

Mistrzostwo Szwecji zdobyli robotycy

Od początku 2014 roku studenci Politechniki Gdańskiej: Mateusz Piotrzkowski z Wydziału Mechanicznego oraz Piotr Krzemiński i Szymon Zagórnik z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki zdobyli 7 pierwszych miejsc na turniejach robotyki.Właśnie odnieśli kolejny sukces: zdobyli puchar Mistrzostw Szwecji w kategorii Minisumo na zawodach Robot-SM 2014. Turniej odbył się 10 maja w

Od początku 2014 roku studenci Politechniki Gdańskiej: Mateusz Piotrzkowski z Wydziału Mechanicznego oraz Piotr Krzemiński i Szymon Zagórnik z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki zdobyli 7 pierwszych miejsc na turniejach robotyki.

Właśnie odnieśli kolejny sukces: zdobyli puchar Mistrzostw Szwecji w kategorii Minisumo na zawodach Robot-SM 2014. Turniej odbył się 10 maja w Göteborgu.

Zawody Robot-SM organizowane są co roku na Uniwersytecie Technicznym Chalmers w Göteborgu. To największe zawody w Szwecji, a ich organizatorem jest stowarzyszenie Chalmers Robotics. Odbywają się od 2006 roku.

Studenci tworzący drużynę Magnat Cyber Forge Team wystartowali z samodzielnie skonstruowanym robotem ?Enova?. Roboty Minisumo “wcielają się” w role zawodników sumo i walczą na macie.

? Szwedzi bardzo miło nas przyjęli, są otwarci na zawodników z innych krajów. Nawiązaliśmy nowe znajomości i mamy nadzieję, że przerodzą się one w międzynarodową współpracę ? mówią członkowie drużyny MCFT.

Ostatnie osiągnięcia drużyny MCFT:

  •  Göteborg, Robot-SM 2014, 1 miejsce Minisumo
  •  Rzeszów, ROBO~motion 2014, 1 miejsce Minisumo, 1 miejsce Minisumo Deathmatch,
  •  Rybnik, Robotic Tournament 2014, 1 miejsce Minisumo, 1 miejsce Minisumo Deathmatch,
  •  Toruń, Copernicus Robots Tournament 2014, 1 miejsce Minisumo, 1 miejsce Minisumo Deathmatch.

Filmy z walk zwycięskiego robota Enova:

  • http://www.youtube.com/watch?v=QZK6KX8qj-A
  • http://www.youtube.com/watch?v=uHw2QkmQ-qI

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej drużyny: www.mcft.eu oraz na fanpage: www.facebook.com/MagnatCyberForgeTeam.

 

 

 

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Rozwój e-medycyny zapewni oszczędności w budżecie i umożliwi przyjęcie więcej pacjentów. Cyfryzacja służby zdrowia nie może jednak nikogo wykluczać

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy