media Technologie

Pierwsze wielobranżowe badanie ROPO w Polsce

Grupa Divante oraz IMAS International prowadzą pierwsze w Polsce wielobranżowe badania interakcji pomiędzy kanałami on-line i off-line. Zjawisko ROPO pokazuje jak bardzo powiązane są światy online i offline. Do badania wytypowano aż 25 branż (od odzieży po ubezpieczenia). Badanie jest realizowane w autorskiej metodologii, która umożliwi poznanie wszystkich interakcji pomiędzy on-line a off-line w trakcie procesu

Data publikacji: 27.05.2011
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pierwsze wielobranżowe badanie ROPO w Polsce
Kategoria: technologie, media/marketing/reklama

Grupa Divante oraz IMAS International prowadzą pierwsze w Polsce wielobranżowe badania interakcji pomiędzy kanałami on-line i off-line. Zjawisko ROPO pokazuje jak bardzo powiązane są światy online i offline. Do badania wytypowano aż 25 branż (od odzieży po ubezpieczenia). Badanie jest realizowane w autorskiej metodologii, która umożliwi poznanie wszystkich interakcji pomiędzy on-line a off-line w trakcie procesu zakupowego.

Grupa Divante oraz IMAS International prowadzą pierwsze w Polsce wielobranżowe badania interakcji pomiędzy kanałami on-line i off-line. Zjawisko ROPO pokazuje jak bardzo powiązane są światy online i offline. Do badania wytypowano aż 25 branż (od odzieży po ubezpieczenia). Badanie jest realizowane w autorskiej metodologii, która umożliwi poznanie wszystkich interakcji pomiędzy on-line a off-line w trakcie procesu zakupowego.

Zbadany zostanie efekt ROPO (Research Online, Purchase Offline) jak i zjawisko odwrotne, w którym zakup online jest poprzedzony przeszukwianiem ofert offline. Ustalona zostanie także wielkość zakupów realizowanych tylko on-line i tylko off-line w każdej z branż.

Obsługujemy coraz większą ilość firm handlowych oraz producentów i dystrybutorów, którzy realizują strategię wejścia do on-line. Informacje o tym jak wygląda pełen proces zakupowy w ich branży są niezbędne do optymalnego planowania środków marketingowych i sprzedażowych. – mówi Tomasz Karwatka, Prezes Zarządu Divante.

Celem tego badania jest wykrycie, w których obszarach ROPO jest szczególnie silne i dostarczenie rzetelnej analizy porównawczej, bazującej na reprezentatywnym pomiarze opinii Polaków. Dla naszych klientów mamy ofertę dalszego pogłębiania wiedzy w interesującej ich kategorii produktowej – mówi Marcin Piwowarczyk, Szef Badań Online w IMAS International.

Badanie jest obecnie realizowane. Swoją premierę będzie mieć na konferencji (http://rp.pl/ehandel2011) 7 czerwca.

Wszyscy zainteresowani mogą otrzymać raport z badania zaraz po premierze, dzięki rejestracji na stronie http://ropo.grupadivante.pl.

A to już wiesz?  Jeden z najszybszych serwerów świata na PG

źródło: Biuro Prasowe Divante Sp. z o.o.
Załączniki:
Pierwsze wielobranżowe badanie ROPO w Polsce technologie, media/marketing/reklama - Grupa Divante oraz IMAS International prowadzą pierwsze w Polsce wielobranżowe badania interakcji pomiędzy kanałami on-line i off-line. Zjawisko ROPO pokazuje jak bardzo powiązane są światy online i offline. Do badania wytypowano aż 25 branż (od odzieży po ubezpieczenia). Badanie jest realizowane w autorskiej metodologii, która umożliwi poznanie wszystkich interakcji pomiędzy on-line a off-line w trakcie procesu zakupowego.
Hashtagi: #technologie #media/marketing/reklama

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy