Wiadomości branżowe

Konkurs na remont i przebudowę “Eureki”

Konkurs na remont i przebudowę “Eureki”
Politechnika Gdańska ogłosiła otwarty konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji remontu i przebudowy Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjnego Eureka w Sopocie. Termin składania prac konkursowych mija 16 września 2014. Pula nagród wynosi 65 tys. zł.Budynek, którego konkurs dotyczy po modernizacji będzie pełnił rolę nowoczesnego centrum szkoleniowo-konferencyjno-rehabilitacyjnego Politechniki Gdańskiej. W Eurece zaplanowano poszerzenie oferowanych obecnie usług hotelowo-gastronomicznych o zaplecze konferencyjne i centrum rehabilitacyjne. Żeby sprostać tym wymaganiom potrzebny jest nie tylko kompleksowy remont, ale i przebudowa tego obiektu. Centrum mieści się przy reprezentacyjnym bulwarze nadmorskim w Sopocie (adres nieruchomości ul. Emilii Plater 7/9/11, powierzchnia zabudowy 1048 m2, powierzchnia użytkowa 2380,52 m2).Zbudowana w latach 1912-1919 Eureka, przed wojną znana jako Hotel Plażowy, zaprojektowana została w stylu secesji i art deco. Więcej informacji o przedwojennej historii budynku oraz stare fotografie elewacji i wnętrz znaleźć można tutaj

Politechnika Gdańska ogłosiła otwarty konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji remontu i przebudowy Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjnego Eureka w Sopocie. Termin składania prac konkursowych mija 16 września 2014. Pula nagród wynosi 65 tys. zł.

Budynek, którego konkurs dotyczy po modernizacji będzie pełnił rolę nowoczesnego centrum szkoleniowo-konferencyjno-rehabilitacyjnego Politechniki Gdańskiej. W Eurece zaplanowano poszerzenie oferowanych obecnie usług hotelowo-gastronomicznych o zaplecze konferencyjne i centrum rehabilitacyjne. Żeby sprostać tym wymaganiom potrzebny jest nie tylko kompleksowy remont, ale i przebudowa tego obiektu. Centrum mieści się przy reprezentacyjnym bulwarze nadmorskim w Sopocie (adres nieruchomości ul. Emilii Plater 7/9/11, powierzchnia zabudowy 1048 m2, powierzchnia użytkowa 2380,52 m2).

Zbudowana w latach 1912-1919 Eureka, przed wojną znana jako Hotel Plażowy, zaprojektowana została w stylu secesji i art deco. Więcej informacji o przedwojennej historii budynku oraz stare fotografie elewacji i wnętrz znaleźć można tutaj.

Obecne wnętrza budynku wymagają gruntownych zmian. Pokoje hotelowe powinny zostać dostosowane do standardu trzech gwiazdek. Uczestnicy konkursu mają również za zadanie uwzględnić potrzebę przystosowania Eureki dla osób niepełnosprawnych (w budynku pojawią się windy i uproszczone ciągi komunikacyjne). W części obiektu, która stanie się centrum rehabilitacyjnym, zaplanowano gabinety konsultacyjne oraz salę do fizykoterapii.

Uporządkowania i przeprojektowania wymaga również teren wokół Eureki (powierzchnia działki wynosi 4195 m2).

W wyniku konkursu zostanie wybrane najlepsze opracowanie architektoniczne. Będzie ono podstawą do wykonania dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych w trybie zamówienia z wolnej ręki.

 

Nagrody dla najlepszych opracowań:

  • I nagroda w wysokości 30 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki,
  • II nagroda 20 tys. zł,
  • III nagroda 15 tys.

 

Terminy konkursowe:

  • Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do 05.06.2014.
  • Składanie prac konkursowych do 16.09.2014.
  • Ogłoszenie wyników 02.10.2014 na Politechnice Gdańskiej.
A to już wiesz?  Przemysł stawia na automatykę. Systemy modułowe zapewnią szybką implementację i łatwość obsługi

Przewodniczącym sądu konkursowego jest prof. Antoni Taraszkiewicz, dziekan Wydziału Architektury PG. Pełny skład sądu dostępny jest tutaj.

Szczegółowy regulamin konkursu i więcej informacji można znaleźć tutaj.

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy